hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Biblioteka na święta… i o pewnej zmianie
data dodania: 15 grudzień 2021r.
 Choinka z książek

W najbliższą sobotę, 18 grudnia, Biblioteka Publiczna w Pasłęku będzie wyjątkowo otwarta.

 

W sobotę, w godzinach między 8 a 12 czynne będą Wszystkie pasłęckie oddziały Biblioteki. Zapraszamy do odwiedzin, wypożyczeń i zwrotów. W tym dniu wyjątkowo nie naliczamy kar za przetrzymanie książek! No i warto zrobić sobie zapasy lektur na najbliższe, świąteczne dni – a nowości w ostatnich dniach przybyło sporo. Oczywiście zachęcamy też, do zagłębiania się miedzy regałami i odkrywanie nie tylko nowości książkowych, ale i sięganie po troszkę starsze książki…

W dniach 23-24 grudnia Biblioteka będzie nieczynna. Nieczynna jest również Filia w Zielonce Pasłęckiej z uwagi na nadal trwające prace związane ze zmianą systemu grzewczego.

Po okresie świątecznym nastąpi zmiana z oferowanemu Państwu systemu Legimi na Empik Go. Wiąże się to ze znaczną podwyżką cen zakupu abonamentów na rok 2022 dla czytelników oraz tańszą ofertą Empik, jaką złożył dla Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, która wybiera oferty i prowadzi zakupy dostępu do tego typu platformy w naszym województwie. Dostępne co miesiąc będą 23 kody - z uwagi na podniesienie cen oraz brak, w porównaniu do roku 2021, darmowego wsparcia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w częściowym zakupie dodatkowej puli kodów, niestety będzie ich mniej o 30%. Mamy nadzieję, że ta zmiana nie wpłynie na Państwa zainteresowanie tą usługą a nowa platforma, spełni Państwa oczekiwania.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku