hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Spotkanie autorskie o książce i… telewizji.
data dodania: 03 czerwiec 2022r.
 Zdjecie przedstawiajace egzemplarze ksiązki

Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza na spotkanie autorskie ze Sławomirem W. Malinowskim w czwartek 9 czerwca o godzinie 17:30 pt. „Telewizja Dziewcząt i Chłopców”. Wstęp wolny.

 

W roku 2020 ukazała się książka, która natychmiast zdobyła serca czytelników: „Telewizja Dziewcząt i Chłopców (1957-1993). Historia niczym baśń z innego świata”. To worek wspomnień, dobroci i wspaniałych, pożytecznych, inspirowanych przez telewizję zabaw milionów maluchów w całej Polsce.

360 stron, twarda, szyta oprawa, kremowy papier i setki fotografii czynią z książki o Telewizji Dziewcząt i Chłopców pozycję wyjątkową, która uczy, bawi i wzrusza.

13 obszernych rozdziałów o programach i twórcach TDC. Między innymi o: Niewidzialnej Ręce, Ekranie z Bratkiem, Klubie Pancernych, Zwierzyńcu, Latającym Holendrze, Piątku z Pankracym oraz Macieju Zimińskim, Michale Sumińskim i Bohdanie Sienkiewiczu. Oraz wiele, wiele więcej.

Dla wielu – być może, i dla Ciebie – będzie to książka niezwykła. Nie tylko dlatego, że dzięki niej wyruszysz w podróż do krainy dzieciństwa. Również nie dlatego, że przeczytasz o jednej z najpiękniejszych kart Telewizji Polskiej; i nie tylko dlatego, że po brzegi wypełniona jest dobrocią, przyjaźnią i szacunkiem do innych. Po prostu w tej książce odnajdziesz siebie, swoich rodziców lub dziadków. Odnajdziesz brata lub siostrę, kolegę z bloku, koleżankę z podwórka, kumpli z klasy czy sympatię z wakacji.

Właśnie dlatego. Bo to książka o Tobie.

Czytając będziesz się śmiał i wzruszał chociażby historią jedenastoletniego Antka Koszyka z Gorlic, który jako Niewidzialny wpadł na pomysł by mieszkańcy Szymbarku wzięli do siebie na ferie dzieci z Domu Dziecka w Zagórzanach. To historia, która zadziwiła świat.

Podczas wieczoru autorskiego będzie można tę wyjątkową książkę kupić i zdobyć dedykację autora.

Może wśród pasłęczan znajdą się członkowie „Klubu Pancernych”, „Niewidzialnej ręki”? Może ktoś posiada w swoich domowych archiwach „legitymacje” wystawiane w ramach akcji TDC? Zapraszamy na spotkanie i rozmowy.

W. Malinowski to wieloletni dziennikarz polskiego radia, telewizji i prasy, scenarzysta, reżyser, producent filmowy. Jeszcze jako uczeń szkoły średniej współpracował z pismami: „Świat Młodych” i „Na Przełaj”. Później publicysta m.in.: „Czasu”, „Polityki”, „Przeglądu Tygodniowego”, „Prawa i Życia”, „Wprost”, „Tygodnia Polskiego” w Londynie, „Focus Historia”. Jest laureatem nagrody II stopnia Klubu Dziennikarzy Naukowych Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za publikacje poświęcone nauce (1989) oraz licznych festiwali filmowych. Został wyróżniony m.in. za filmy: W cieniu Nefertuma (World Mediatravel 2005), Pan Zwierzyniec (World Mediatravel 2010), Stara Dongola (VI Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dziedzictwa Kulturowego w Sofii 2013), a także za dwuczęściowy fabularyzowany dokument Dywizjon 303 (Złoty Kopernik ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Edukacyjnych EDUKINO 2016 oraz Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego). W 1992 roku zakłada Leader Film – firmę specjalizującą się w produkcji filmów promocyjnych, dokumentalnych i popularnonaukowych.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku