hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Wakacje z Biblioteką
data dodania: 27 czerwiec 2022r.
 Dziedziniec zamkowy, na pierwszym planie bawiace się dzieci, na drugim planie zielony namiot Biblioteki.

Okres wakacyjny to kilka sezonowych wydarzeń w bieżącej ofercie Biblioteki Publicznej w Pasłęku – zajęcia dla najmłodszych, wykłady jak i oprowadzania przewodnickie, funkcjonująca Informacja Turystyczne. Dla każdego coś ciekawego.

30 czerwca, godzina 17. Na początek zapraszamy miłośników spotkań z historią oraz miłośników Pasłęka na spotkanie – wykład pt. „Zdobycie Pasłęka w 1945 r.” Spotkanie odbędzie się w Izbie Historycznej.

Zielonka Pasłęcka

W tym roku wakacje rozpoczyna Filia w Zielonce Pasłęckiej cyklem czerwcowo-lipcowych zajęć pod zbiorczym tematem „Piękne, bo Polskie. Poznajemy największe miasta w Polsce”. Pierwsze zajęcia odbyły się w poniedziałek 27 czerwca, kolejne 4, 11, 18 i 25 lipca a finałowym działaniem będzie, w dniu 6 sierpnia, mini festyn organizowany wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Zielonce Pasłęckiej.

Lipiec

Zapraszamy w dniu 2 lipca na zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem pt. „Śladami pasłęckich pierników”, które rozpocznie się o godzinie 12:10, startujemy spod Bramy Kamiennej. W dniu tym, biblioteka będzie czynna w godzinach 8 – 12 oraz zachęcamy do odwiedzin Izby Historycznej (zapewniamy przewodnika po Izbie).

5 lipca, we wtorek, zapraszamy o godzinie 10:30 na zajęcia pt. „Gry i zabawy historyczne”, które odbywać się będą przy Zamku, na terenie między zamkiem a kościołem św. Bartłomieja. Czas trwania spotkania – 1 godzina. W wypadku niesprzyjającej pogody spotkanie odbędzie się na Oddziale dla Dzieci.

12 lipca zapraszamy na…. „Plażowanie z Biblioteką”. W dniu tym, Biblioteka będzie zamknięta, natomiast będziemy otwarci ze stanowiskiem, w godzinach 10 – 15, nad pasłęckim jeziorkiem. Szukajcie zielonego namiotu! Będą leżaki, prasa, książkowe nowości do zapoznania się, drobne zajęcia dla najmłodszych.

W wypadku deszczowej lub zbyt wietrznej pogody spotkanie „Plażowanie z Biblioteką” się nie odbędzie, a Biblioteka będzie czynna w normalnym trybie.

Sierpień

2 sierpnia o godzinie 10:30 zapraszamy do Oddziału dla Dzieci na zajęcia pt. „Zajęcia dla dzieci. Coś z… czegoś, czyli wykonujemy przedmioty z rzeczy nieoczywistych.”

9 sierpnia o godzinie 10:30 zapraszamy do Oddziału dla Dzieci na zajęcia pt. „Sport to zdrowie. Zajęcia ruchowe”

16 sierpnia o godzinie 10:30 zapraszamy do Oddziału dla Dzieci na zajęcia pt. ”Wakacje z Harrym Potterem”

21 sierpnia zapraszamy, w ramach Jarmarku św. Bartłomieja, do: zwiedzania Izby Historycznej z przewodnikiem; udziału w „Kiermaszu pod Chmurką” oraz odpoczynku w „Czytelni pod Chmurką”.

23 sierpnia o godzinie 10:30 zapraszamy do Oddziału dla Dzieci na zajęcia pt. „Dzień… kota”

27 sierpnia o godzinie 11 zapraszamy na spacer z przewodnikiem pt. „Pasłęckie mury”. Spotykamy się przy Bramie Kamiennej.

28 sierpnia w godzinach 9 – 16 zapraszamy na zwiedzanie Izby Historycznej z przewodnikiem.

30 sierpnia zapraszamy na zakończenie wakacji z biblioteką, nad pasłęckim jeziorkiem – ognisko i zabawy sportowe. W wypadku niesprzyjającej pogody wydarzenie może się nie odbyć.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku