hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Biblioteka w sobotę
data dodania: 03 listopad 2022r.
 Zdjęcie fragmentu wystawy z naniesionym logiem oraz tekstową informacją o otwarciu w sobotę.

W najbliższą sobotę zapraszamy m.in. do zwiedzania wystawy oraz „tradycyjnego” wypożyczania.

W sobotę 5 listopada Biblioteka w Pasłęku czynna będzie w godz. 8:00-12:00. Zapraszamy do korzystania z wypożyczalni: książek dla dzieci, dorosłych i dla młodzieży, z Wypożyczalni Gier Planszowych. Przypominamy też, że na miejscu można przejrzeć prenumerowaną przez nas prasę (dzienniki, tygodniki) oraz korzystać z dostępu do internetu na stanowiskach komputerowych. Zapraszamy również do korzystania ze zbioru regionaliów: wydawnictw dot. miasta i okolic, Warmii i Mazur czy Elbląga.

Trwa również, do końca roku, wystawa „Pasłęckie procesje i pochody”, prezentująca część pozyskanych do tworzonego Archiwum Cyfrowego Biblioteki Publicznej w Pasłęku zdjęć od mieszkańców Pasłęka czy Zielonki Pasłęckiej. Ja wskazuje tytuł, opowiada ona o pochodach 1-szo majowych i rozmaitych procesjach kościelnych. Uwagę zwraca seria kolorowych zdjęć z pochodu w 1966 r. czy zdjęcia z pochodu w roku 1946 lub 1947.

Zapraszamy do zwiedzania i ew. udostępniania swoich rodzinnych archiwów. Dzięki Państwa współpracy możliwe będzie poznawanie obrazu mieszkańców naszego regionu po 1945 r., zmian w przestrzeni. Pozyskane zdjęcia (lub ich cyfrowe kopie) pozwolą na tworzenie w przyszłości kolejnych tematycznych ekspozycji.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku