hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Spektakl dla najmłodszych
data dodania: 13 październik 2020r.
 Zdjęcie pomnika bogini Juraty

W najbliższy piątek, 16 października 2020 r. o godzinie 16, Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza najmłodszych ma widowisko teatralne pt. „Legenda o bursztynie”.

W związku z sytuacją epidemiczną i związanymi z tym ograniczeniami, spektakl nie może się odbyć w pomieszczeniach Biblioteki. Zamiast tego zapraszamy przed scenę przy Zamku. Prosimy o ciepłe ubranie się. W wypadku silnego wiatru lub deszczu spektakl się nie odbędzie.

 

Legenda o bursztynie

Hen, w głębinie Morza Bałtyckiego, w cudownym , bursztynowym pałacu mieszka młodziutka Królewna, przepiękna rusałka o imieniu Jurata. Słynie nie tylko z urody, ale i z dobrego serca, bowiem troszczy się o wszystkich mieszkańców morza, pilnując, by żyli w szczęściu i zgodzie.

Pewnego dnia Jurata zakochuje się ze wzajemnością w prostym rybaku Tosiu, wzbudzając gniew swego ojca, potężnego władcy sztormów. Czy miłość zwycięży?

Na to pytanie odpowie nam spektakl będący baśniową adaptacją jednej z najpiękniejszych bałtyckich legend.

Przedstawienie zachowuje właściwości profilaktyczne i socjoterpeutyczne, uczy szacunku do innych, do ich odmienności i upodobań. Pokazuje jak z miłością podchodzić do zwierząt i wszystkich żywych istot. Młody widz dowie się również, skąd wziął się bursztyn i jakie bezcenne skarby kryje nasze polskie morze.

Przedstawienie w wykonaniu aktorów grupy "Małe Formy Teatralne WIDOWISKO" z Krakowa.

 

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku