hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Zmiany od 30 listopada - wypożyczanie i zwroty
data dodania: 27 listopad 2020r.
 Symbol

W związku z możliwym otwarciem Bibliotek od dnia 30 listopada 2020 r., w zgodzie do opublikowanych 27 listopada rekomendacji Biblioteki Narodowej dla bibliotek w gminach z dużą liczbą zakażeń, Biblioteka Publiczna w Pasłęku, od dnia 30 listopada wprowadza możliwość wypożyczania i zwrotu zbiorów wg poniższych zasad:

- całość obsługi odbywa się przy wejściu do Biblioteki, obowiazuje zakaz wstępu do dalszych częśći Biblioteki;

- ZALECAMY sprawdzenie dostępności danej pozycji w katalogu internetowym. Link na naszej stronie internetowej www.bppaslek.pl;

- czytelnik rezerwuje książki za pośrednictwem katalogu online lub telefonicznie – prosimy o podawanie e-maila w celu uzyskania informacji o przygotowanym zamówieniu;

- po otrzymaniu informacji o tym, że zamówione książki są gotowe do odebrania, czytelnik telefonicznie kontaktuje się z Biblioteką lub Filią Biblioteki, w której zamawiał książki, w celu umówienia się na dokładny termin ich odbioru;

- zarezerwowane książki można odebrać z biblioteki WYŁĄCZNIE po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z bibliotekarzem terminu odbioru i w wyznaczonym do tego miejscu przy wejściu do budynku biblioteki;

- należy przyjść na umówiony termin - wizyty typu "bo akurat mam wolny czas" nie będą respektowane;

- zwracane książki należy mieć w oddzielnej reklamówce/torbie. Zwracane książki należy włożyć z reklamówką do wskazanego przez bibliotekarza pojemnika/kartonu.

- książki zwracane podlegają 3-dniowej kwarantannie.

- przy wejściu do biblioteki ustawiony będzie stolik z płynem do dezynfekcji.  Obowiązuje prawidłowo założona maseczka oraz dezynfekcja rąk przed rozpoczęciem procedury obioru i zwroty książek.

Czytelnik nie umówiony telefonicznie na termin wizyty nie będzie obsługiwany.

 

Tel. Biblioteka Publiczna w Pasłęku: 55 248 30 55, e-mail bppaslek@poczta.onet.pl

Tel. Filia Biblioteki Publicznej w Zielonce Pasłęckiej 55 248 74 74 e-mail: filiazielonka@gmail.com

 

Wprowadzone ograniczenia związane są ze stale rosnącą liczbą zakażeń na terenie powiatu elbląskiego. Zmiana zasad udostępniania zbiorów zależna będzie od spadku liczby zarażonych na terenie powiatu.

Biblioteka czynna w dni powszednie, soboty nieczynna. Filia w Zielonce Pasłęckiej czynna w poniedziałek, środę i w piątek.

Jedocześnie informujemy, iż w związku z majacymi rozpocząć się pracami remontowymi instalacji ppoż Biblioteka może zostać czasowo zamknięta w grudniu - odpowiedni komunikat opublikujemy po otrzymaniu informacji od firmy realizującej inwestycję na terenie Zamku.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku