hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Abolicja i zmiany
data dodania: 01 luty 2021r.
 Wnętrze biblioteki

Szanowni Czytelnicy! Trudno było Wam rozstać się z naszą książką? Ciągle nie mieliście czasu, żeby do nas zajrzeć? Biblioteka Publiczna w Pasłęku zaprasza wszystkich czytelników, którzy zapominają o obowiązku oddawania książek w terminie.

 

Przetrzymujący wypożyczone książki mogą zwrócić je w czasie trwania abolicji bez żadnych konsekwencji i kar finansowych. Abolicja dla czytelników trwa od 1 lutego do 31 marca 2021 roku. W tym czasie biblioteka nie będzie pobierać opłat od osób, które w czasie przewidzianym w regulaminie BP nie oddały wypożyczonych książek. Przypominamy też, że za okres od 12 marca do 8 czerwca oraz 9-27 listopada , tj. kiedy obowiązywało całkowite zamknięcie Biblioteki ustalone Rozporządzeniami Rady Ministrów nie były naliczane żadne kary.

Na dzień dzisiejszy do Biblioteki nie powróciło aż 1986 książek od ponad 650 osób (w tym wiele osób zalega z książkami co najmniej od 2017 roku – jest to aż 330 pozycji), a wiele z nich jest od długiego czasu poszukiwanych przez czytelników. Uporczywe przetrzymywanie książek powoduje straty zarówno finansowe biblioteki jak i czytelnicze – niektóre pozycje trzeba jednak ponownie zakupić, każda książka służyć powinna zaś wielu czytelnikom, w związku z niedostępnością danej pozycji czytelnik rezygnuje z wypożyczenia, brak np. pierwszego tomu lub środkowej części serii powoduje nie wypożyczanie kolejnych tomów…

W razie braku możliwości zwrotu wypożyczonej z biblioteki książki, istnieje możliwość zwrotu tej samej książki zakupionej przez Czytelnika bądź innej, w porozumieniu z bibliotekarzem.

Od 1 kwietnia 2021 r. obowiązywać będzie nowy Regulamin Wypożyczeń, pojawią się również dwie nowe usługi: Wypożyczalnia Gier Planszowych (zlokalizowana w Czytelni na I piętrze) oraz stanowisko z dostępem do sieci Academica – dostęp online do tysięcy najbardziej aktualnych publikacji naukowych. Od 1 kwietnia nastąpią również zmiany w sposobie naliczania kar za przetrzymywanie księgozbioru, wprowadzona zostanie, wzorem zdecydowanej większości bibliotek w kraju, stawka dzienna.

Czekamy na Was!

  • Biblioteka Publiczna w Pasłęku: 55 248 30 55, e-mail bppaslek@poczta.onet.pl
  • Filia Biblioteki Publicznej w Zielonce Pasłęckiej 55 248 74 74 e-mail: filiazielonka@gmail.com

Chcesz się zapisać do Biblioteki, skorzystać zarówno z papierowych jak i elektronicznych wypożyczeń, korzystać z sieci Academica? Pisz lub dzwoń na podane powyżej dane kontaktowe w celu umówienia wizyty na zapisanie się.

Biblioteka czynna w dni powszednie, soboty nieczynna. Filia w Zielonce Pasłęckiej czynna w poniedziałek, środę i w piątek.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku