Ubiegły rok to powolne powracanie do rzeczywistości przedpandemicznej, również w dziedzinie czytelnictwa. Były i okresy zamknięcia jak i ograniczonego dostępu. Mimo to, pasłęczanie znacznie częściej sięgali po książki niż w latach poprzednich.
A jaka literatura była najchętniej wypożyczana?
Literatura dziecięca
Prym wiódł „Mikołajek” Rene i Goscinnego, komiks „Szkoła latania” Janusza Christy oraz „Pajączek na rowerze” Ewy Nowak. Kolejne dwa miejsca to najnowsze przygody bohaterki serii „Kicia Kocia” Anity Głowińskiej.
Komiksy
Nie są oddzielnie klasyfikowane, jednak postaramy się zaprezentować Państwu pierwszą trójkę najbardziej popularnych tytułów. Na pierwszym miejscu cz. 1 z serii One Piece pt. „Romance Dawn - przygoda na horyzoncie”, drugie miejsce „Nuworysz z nawijką”, czyli jedna z odsłon przygód Deadpoola a trzecie inna klasyka komiksu manga: Dragon Ball „Son Goku i jego przyjaciele”
Literatura piękna dla dorosłych
Niekwestionowanym liderem jest kryminał „Kiedy Spałaś” Liz Lawler, wypożyczony 16 razy. Na drugim miejscu uplasowała się powieść historyczna „Krawcowa z Dachau” Mary Chamberlain. Trzecie miejsce to z kolei romans p.t. „Evvie zaczyna od nowa” Lindy Holmes.
Literatura popularno-naukowa, niebeletrystyczna
13 wypożyczeń to pierwsze miejsce w tej kategorii, które zajęła książka Marcina Margielewskiego „Tajemnice hoteli Dubaju”. Drugie miejsce zajmuje również ten sam autor z pozycją „Była arabską stewardessą” opowiadająca historię Anny, która pracowała w najsłynniejszych arabskich liniach lotniczych. Trzecie miejsce na podium zajął Szymon Nowak z książką „Lekarz z Auschwitz”.
Gry planszowe
Na pierwszym miejscu gra „Boom boom: psiaki i kociaki” oparta na postaciach z serii „Psi patrol”, drugie miejsce z kolei przypadło dwóm pozycjom” „Mistakos” oraz jednej z wersji super gry „Dobble”. Trzecie miejsce w tej kategorii to „Kotek Psotek”.
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym dotychczasowym czytelnikom i wszystkim „książkowym” darczyńcom. Zachęcamy pozostałych Państwa do wizyt w naszej placówce, jak i wzbogacania naszych zbiorów czy to w formie darów czy przekazując środki finansowe na zakup np. książek.