hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Wernisaż wystawy plenerowej w technologii 3D
data dodania: 10 luty 2023r.
 Zdjęcie ogólne wystawy na dziedzińcu zamku

P.o. dyrektora Biblioteki Publicznej w Pasłęku oraz dr Paweł Piotr Warot, dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku zapraszają w poniedziałek 13 lutego o godzenie 12 na dziedziniec pasłęckiego zamku, gdzie nastąpi uroczysty wernisaż wystawy 3D „Elbląg. Miasto odnalezionych przeznaczeń żołnierzy Armii Krajowej”.

Wystawa przedstawia losy żołnierzy Armii Krajowej oraz innych formacji niepodległościowych, którzy po II wojnie światowej osiedlili się w Elblągu. Losy żołnierzy ukazane są na tle Elbląga, którego centrum po wojennych zniszczeniach zostało odbudowane dopiero w latach dwutysięcznych. Na planszach można zapoznać się z działalnością żołnierzy, którzy brali udział w odbudowie zniszczonego miasta. Ekspozycja ukazuje także ważne i symboliczne miejsca w Elblągu.

Historia żołnierzy Armii Krajowej i historia Elbląga przedstawiona została w nowoczesny sposób. Korzystając z osiągnięć najnowszych technologii wystawa została przygotowana w technice soczewkowej 3D. Nowe rozwiązanie pozwoliło stworzyć unikalną i atrakcyjną dla zwiedzających ekspozycję.  Dzięki metodzie 3D uzyskaliśmy animacje historycznych zdjęć na płaskiej powierzchni. To między innymi zdjęcia żołnierzy Armii Krajowej oraz ważnych miejsc w Elblągu. Zdjęcia zniszczonego miasta zmieniają się w obrazy po jego odbudowie.

 

Wystawa została objęta Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku