hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Czytelnia zaprasza
data dodania: 17 marzec 2023r.
 Fragment Czytelni - stoisko komputerowe pomiędzy regałami z grami planszowymi i wydawnictwami regionalnymi.

W Pasłęckiej bibliotece funkcjonuje od wielu, wielu lat Czytelnia. Choć jej znaczenie w dzisiejszym świecie maleje a niektóre biblioteki podejmują decyzje o ich likwidacji, my zapraszamy do korzystania z oferty, naszej pasłęckiej Czytelni.

Czytelnia, której zadaniem, przed epoką komputerów i internetu było głównie umożliwianie dostępu do bieżącej prasy i wydawnictw naukowych czy dostępu do wydawnictw encyklopedycznych i słowników, powoli ale nieubłaganie zmienia swoje oblicze. Zapraszamy do zapoznania się z naszą Czytelnią i, oczywiście, do korzystania z jej oferty.

  1. Prasa

Znajdą tu państwo bieżącą prasę taką jak „Gazeta Wyborcza”, „Dziennik Elbląski”, „Nasz Dziennik”, „Angora”, „Twój Styl”, Polityka”, „Charaktery” i „Tygodnik Powszechny”.

  1. Wypożyczalnia Gier Planszowych

Nowa grupa obiektów bibliotecznych – gry planszowe. Stanowisko powstało w roku 2021 i od tego czasu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Na chwilę obecną są to 123 gry planszowe, które można wypożyczać do domu, na podobnych zasadach jak książki.

  1. Regionalia

Wydawnictwa o Pasłęku (w tym w j. niemieckim) lub takie, w których Pasłęk jest wzmiankowany. Do tego zalicza się również, nieistniejąca już lokalna prasa drukowana jak „Głos Pasłęka”, „Tęcza” czy „Gazeta Pasłęcka”. Oprócz samego Pasłęka (miasto i gmina) znajdą Państwo również wydawnictwa dot. Elbląga oraz Warmii i Mazur. Wydawnictwa książkowe w większości wypadków można wypożyczać.

  1. Academica

Pasłęcka biblioteka umożliwia bezpłatny dostęp do sieci Academica. Jest to darmowa wypożyczalnia, która umożliwia korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej.
To dostęp do 3 730 270 publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, objętych ochroną prawa autorskiego. W Czytelni znajduje się specjalne stanowisko komputerowe (terminal) z dostępem do tej sieci. Zapraszamy szczególnie osoby poszukujące materiałów naukowych do prac licencjackich, magisterskich i innych.

  1. Usługi ksero i drukowania

Na miejscu można skorzystać, odpłatnie, z usług kserograficznych i drukowania (do formatu A3).

  1. Internet

W Czytelni znajdują się trzy stanowiska komputerowe z dostępem do internetu. Chwilowo nieczynne, ale od 1.04. ponownie zapraszamy do korzystania.

 

Zapraszamy serdecznie do korzystania z ofert Czytelni. Aktualne informacje nt. Biblioteki znajdą Państwo zawsze na stronie internetowej Biblioteki – www.bppaslek.pl lub na naszym profilu na FB https://www.facebook.com/bibppaslek .

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku