hamburger icon
close menu icon
map icon
14-400 PASŁĘK
pl. św. Wojciecha 5
Czcionka:
font image
font image
font image
Kontrast:
A
A
A
A
Wspieraj pasłęcką Izbę Historyczną
data dodania: 22 luty 2024r.
 Logotyp Izby Historyczne. Litery I oraz H a nad nimi daszek pochyły dwuspadowy. Pod spodem napis

Trwa kolejna, trzecia akcja, pozyskiwania środków na zakup obiektów historycznych do zbiorów funkcjonującej od 1992 r. pasłęckiej Izby Historycznej. Do jej zakończenia pozostał tydzień.

 

Izba Historyczna funkcjonuje przy Bibliotece Publicznej w Pasłęku od 1992 r. a jej zadaniem jest aktywne działanie na rzecz zachowania i promowania lokalnej historii. W związku z tym, że Biblioteka, jako instytucja w której funkcjonuje od lat Izba Historyczna, nie posiada żadnych środków na zakup obiektów historycznych, w latach 2021 i 2022 przeprowadzone zostały dwie akcje na portalu Zrzutka.pl, które skutecznie pozwoliły na pozyskane do zbiorów kilkudziesięciu obiektów, z których spora część (którą można pokazać w postaci cyfrowej i nie ma problemu z obiektami – zdjęciami – kwestii praw autorskich) była i jest pokazywana zarówno na wystawie oraz, obiekty zdigitalizowane, na platformie Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Cyfrowej. Wstęp do Izby jest darmowy – zapraszamy do zwiedzania.

Tegoroczna akcja (LINK) ma na celu pozyskanie kilku egz. jednej z przedwojennych gazet pasłęckich oraz zakupy interwencyjne w trakcie roku, w momencie gdy pojawi się ciekawa oferta na rynku. Pozyskiwane w ten sposób obiekty nie lądują w przysłowiowej szufladzie, lecz są sukcesywnie opracowywane i digitalizowane w celu udostępnienia jak najszerszej liczbie osób.

Tego typu działania są możliwe tylko dzięki Państwu, tylko dzięki Waszemu wsparciu (darczyńcy zdjęć i dokumentów, obiektów przestrzennych czy wreszcie wspierający na nas finansowo na akcji zrzutka.pl) Izba może się rozwijać i poszerzać swoje zbiory, które w dalszej perspektywie będą służyć dalszej profesjonalizacji działań oraz tworzeniu pasłęckiego muzeum.

Prosimy o wsparcie, każda złotówka się przyda i nie zostanie zmarnowana - https://zrzutka.pl/rmt9gr Został tylko tydzień!

Zaglądajcie na biblioteczny profil na FB, tam co jakiś czas pokazujemy rozmaite obiekty, w tym te umieszczane na WMBC (https://wmbc.olsztyn.pl/dlibra/collectiondescription/108)

Izba Historyczna
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
 gallery image
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
fb logo
Włącz/wyłącz czytanie tekstu. Aby uruchomić czytanie tekstu zaznacz tekst lub najedź na niego kursorem
fb logo
Biblioteka Publiczna w Pasłęku